Get Some Dots [w trakcie pisania]

Strona startowa

Get Some Dots Team to grupa twórców gier, z którą współpracuję i pomagam w tworzeniu stron(y) internetowej, systemu zarządzania użytkownikami, buildami oraz rankingami w tworzonych grach.

Strona główna projektu

Strona główna projektu – getsomedots.com

Sama strona stworzona jest przy pomocy wyłącznie technik CSS3 oraz HTML, przez co wyświetlanie jej w nowoczesnych przeglądarkach nie sprawia problemu, a strona zachowuje swoją lekkość.

Nie chcieliśmy, żeby była ona statyczna – wręcz przeciwnie. Dzięki temu można oddać zapał grupy, a design przyciąga uwagę. Choć – rzecz jasna – nie wszystkie efekty działają we wszystkich przeglądarkach, mimo moich starań.

System zarządzania

Cały system zarządzania jest oparty o platformę .NET, a połączony z grami poprzez WCF. Dlaczego? Głównie dlatego, że w silniku Unity posługujemy się C#, co znacznie ułatwia pisanie kodu.

Wcześniejsze próby podpięcia systemu w PHP okazały się karkołomne i nieefektywne, o bezpieczeństwie nie wspominając (tak, wiem, jest to wykonalne, ale wymagałoby zbyt dużego nakładu pracy). Dlatego też po decyzji, że system będzie służył wszystkim grom, zdecydowałem się na napisaniu go od nowa – co nie jest zbytnią stratą zważywszy, że stary nawet nie został dobrze rozpoczęty.

Głównymi zadaniami, których wykonanie będzie wymagane, są:

  • wysyłanie i odczytywanie wyników z list high score
  • rejestracja i udostępnianie profili użytkowników (graczy)
  • zarządzanie wersjami (buildami) gier
  • umieszczanie informacji na stronie o aktualizacjach i patchach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>