Karma

Jest to system przetwarzający dane z pliku CSV (kilkanaście tysięcy wpisów) zawierający informacje o punktach, które zostały przyznane przez użytkowników pewnego forum.

Gwoli wyjaśnienia: każdy post/obrazek w galerii posiada przyciski do oceny danego elementu – [-] oraz [+]. Standardowo przy każdym poście zliczana jest suma danych głosów, a każdy uczestnik posiada w swoim profilu ogólną sumę wszystkich zebranych punktów.

Moim zamierzeniem było zebranie tych danych oraz – jako że mam zboczenie na tym punkcie – przedstawić te dane na wykresie w zależności od czasu. Aby tego dokonać należało przetworzyć te dane oraz – dzięki wyrażeniom LINQ pogrupować po dniu oraz zsumować punkty z danego dnia.

Projekt ten jest w fazie przebudowy, odkąd głosy na dany post zostały ujawnione (wcześniej informacja kto głosował i jak nie była dostępna) – chcę utworzyć drzewko zależności pomiędzy głosującymi. Dodatkowo w planach mam przepisanie całego kodu do PHP i udostępnienie go na licencji Open Source, jednak pierwsze testy wydajnościowe nie napawają mnie zbytnim optymizmem oraz utwierdzają w wyższości C# nad PHP.

Sam mechanizm generowania wykresu tworzony jest poprzez zewnętrzną bibliotekę JavaScript, a dane przekazywane są poprzez JSON.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>